6 polskich aktorek, które odnoszą sukcesy w Hollywood

Hollywood

Mia Wasikowska

Jest córką znanej polskiej fotografki, Marzeny Wasikowskiej. Mimo, iż Mia urodziła się i wychowała w Australii, jej rodzina zachowała polskie tradycje. Aktorka regularnie odwiedza Polskę i nazywa ją swoja drugą ojczyzną. Zadebiutowała w serialu “Terapia”, jednak największy rozgłos przyniósł jej film “Alicja w Krainie Czarów”, po którym została doceniona i okrzyknięta przyszłością Hollywood. Aktorka zagrała u boku takich osobistości jak: Anne Hathawy, Johnny Depp czy też Julianne Moore.

Mia Wasikowska

Weronika Rosati

Aktorka mieszka w Los Angeles od 2006 roku i nie marnuje tam czasu, gdyż aktywnie kształci się w amerykańskich szkołach filmowych i stale rozwija swoją karierę. Jak do tej pory, swoje najważniejsze role odegrała w filmach : “Twardziele”, “ Spisek” i “Last Vegas”, zagrała również w serialach, m.in. “Dziecko Rosemary”. Aktorka zagrała u boku samego Nicolasa Cage’a, a obecnie pracuje nad serialem “The Detour”.

Weronika Rosati

Zuzanna Szadkowski

Ta aktorka swoją sławę zawdzięcza roli w znanym serialu ‘Plotkara”, dlatego jest prawdopodobnie znana na całym świecie. Swoją karierę, aktorka rozpoczęła w serialu “Rodzina Soprano”, obecnie gra w serialu “The Knick”. Jest to powszechnie doceniana artystka Hollywood.

Zuzanna Szadkowski

Karolina Wydra

Pochodzi z Opola, a jej korzenie leżą w modelingu. Pracowała dla najbardziej wpływowych domów mody, jednak największą popularność zdobyła dzięki roli w serialu “Dr House”. Obecnie aktorka może się pochwalić rolami w 15 hollywoodzkich produkcjach, a jej kariera stale się rozwija.

Karolina Wydra

Katarzyna Wołejnio

W Polsce jest znana przede wszystkim z programu “Żony Hollywood”. Grała u boku takich aktorów jak: Sharon Stone, Robet De Niro, czy też Val Kilmer. Rozgłos przyniósł jej film “Aryjska para”, zagrała w 6 wielkich produkcjach w tym jedną z głównych ról w filmie “Canon Barbarzyńca”.

Katarzyna Wołejnio

Alicja Bachleda Curuś

Jej początki w Hollywood to angaż w filmie “Handel”, gdzie zagrała w 2007 roku. Rola, jaką odegrała w tym filmie miała wcześniej przypaść samej Milli Jovovich, jednak to Alicji zapewniła niesamowity rozgłos za oceanem. Dwa lata później zagrała w filmie “Ondine” u boku Colina Farrella, sam film nie został uznany za wybitny, ale Polka zebrała po nim pochlebne opinie. Niestety po burzliwym związku i rozstaniu z Colinem Farrellem, z którym Alicja również ma dziecko jej kariera ucichła.

Alicja Bachleda Curuś