Audiobajki dla dzieci – rozwijający sposób na spędzenie czasu

Czy puszczanie bajek w formie audio to dobre rozwiązanie dla rodziców i przede wszystkim dla dzieci? Czy dzięki słuchaniu bajek dzieci będą się rozwijać bardziej i szybciej? Jakie są zalety słuchania audio bajek? Jakie bajki są dostępne w sklepach, które na pewno nauczą czegoś małego człowieka?

Bajki audio – dobre rozwiązanie dla dziecka

Bajki audio to świetne rozwiązanie dla dziecka, które jest w stanie skupić na nich swoją uwagę. W przeciwieństwie do telewizora nie dają gotowego obrazu przed oczy dziecka, dzięki czemu jest ono w stanie samodzielnie wyobrazić sobie to, o czym słyszy. Zaletą bajek audio nad zwykłymi bajkami w książkach jest to, że dziecko nie potrzebuje pomocy dorosłego przy czytaniu. Jeżeli jest jeszcze zbyt małe, by samodzielnie sklejać literki, to nie będzie musiało prosić któregoś z rodziców, aby mu bajkę przeczytał.

Bajki z oferty Bajek-Grajek

Tekst słuchany ma więc sporo zalet, które wyróżniają go zarówno na tle telewizora, jak też i na tle książek tradycyjnych. Poza tym – dziecko jest w stanie skupić swoją uwagę na bajkach audio z tego względu, że czytający ją aktorzy mają dobrą dykcję i są w stanie, w ciekawy sposób modulować swój głos, tak by bajka brzmiała ciekawie. Ogromną zaletą bajek audio jest także to, że często są to bajki, które już od pokoleń bawią dzieci, więc wiadomo, że są zarówno ciekawe, jak i są w stanie nauczyć dziecko pewnych kwestii. A co zyskuje samo dziecko, które słucha audiobooków z bajkami?

Jakie są zalety słuchania audiobooków z bajkami przez dziecko?

Dziecko, które słucha audio bajek zyskuje naprawdę wiele. Przede wszystkim osłuchuje się z poprawną wymową języka. Aktorzy i lektorzy, którzy są wybierani do czytania takich bajek audio, muszą mieć naprawdę dobrą dykcję i dobrze wymawiać wszystkie słowa. Takim lektorem nie może zostać byle kto. Po drugie – dziecko uczy się rozróżniać emocje. Bajki są czytane przez profesjonalistów, którzy potrafią modulować swoim głosem w taki sposób, by dziecko nie miało najmniejszego problemu z rozróżnieniem o to, o jaką emocję w danym momencie chodzi.

Kolejną zaletą dla dziecka, które słucha audio bajek jest to, że jego wyobraźnia rozwija się wyjątkowo szybko. Jak już zostało wspomniane, bajki w formie audio nie dają dziecku wszystkiego pod nos, nie jest tak, jak w telewizji, gdzie dziecko widzi dokładnie to, co się dzieje i nie może nic dać od siebie. Podczas słuchania bajek audio dziecko może wyobrażać sobie to, co słyszy, tak jak chce. Jego wyobraźnia nie jest w żaden sposób ograniczona, wręcz przeciwnie – powiększa się.

Korzystaj z zalet audiobajek!

Warto jest zainwestować w pewną kolekcję bajek audio dla swojego dziecka, zwłaszcza że w dobrych sklepach można trafić na wspaniałe tytuły. Rodzice do wyboru mają baśnie najznamienitszych autorów, czy też bajeczki bardziej współczesne takie, jak Przygody Koziołka Matołka. Wszystkie te propozycje spodobały się już niejednemu dziecku, więc na pewno spodobają.

Jeżeli więc chcesz zadbać o rozwój swojego dziecka, tak by i ono było zadowolone, to bajki audio z pewnością ci w tym pomogą i to nie raz. Warto zatem w nie zainwestować.