Białe i czarne soczewki – kiedy warto je kupić

Zarówno czarne, jak i białe soczewki kontaktowe kojarzą się przede wszystkim z mrocznymi, halloweenowymi przebraniami i nietypowym makijażem artystycznym. To właśnie dzięki niezbyt subtelnej zmianie koloru, a w tym wypadku często całkowitym ich zakryciu możliwe jest stworzenie naprawdę wyrazistego efektu, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości widzenia. Białe i czarne soczewki są raczej rzadko spotykane na w ofertach popularnych producentów soczewek, choć oczywiście zdarzają się i są znacznie lepszym wyborem niż te kupowane z niezaufanych źródeł. Kiedy warto kupić białe i czarne soczewki kontaktowe?

Białe i czarne soczewki kontaktowe – wizerunkowy eksperyment

Kolorowe soczewki zerówki dostępne coraz powszechniej w ofertach topowych producentów soczewek kontaktowych to doskonały sposób na szybką zmianę koloru oczu i eksperymentowanie z własnym wizerunkiem bez ryzyka dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Wybierając te z zaufanych źródeł, kupowane w salonach optycznych a nie z podejrzanych stron w sieci możesz mieć pewność, że nie uszkodzisz swoich oczu i będziesz mieć możliwość swobodnego obserwowania świata bez zauważenia jakiejkolwiek zmiany. Kolorowe soczewki kontaktowe funkcjonują dokładnie tak, jak tradycyjne soczewki korekcyjne. Czy są jednak wśród nich popularne w mrocznym makijażu czarne i białe soczewki?

Te ostatnie są zdecydowanie wariantem trudniejszym, ale nie niemożliwym do znalezienia. Ogromny wybór barw, odcieni, nietypowych kolorów i efektów, jakie proponują dziś producenci soczewek kontaktowych pozwala na naprawdę odważne eksperymenty, zapewniając przy tym pełen komfort noszenia. Wykonane z materiałów hydrożelowych bądź silikonowo-hydrożelowych białe i czarne soczewki mogą być noszone zarówno przez osoby bez wady wzroku, jak i często te wymagające od swoich soczewek dodatkowej korekcji. Dzięki nim oczy mogą wyglądać niezwykle i przyciągać uwagę każdego dookoła.

Rodzaje kolorowych soczewek kontaktowych

Kolory soczewek Freshlook

Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są obecnie zarówno wersji miesięcznej i dwutygodniowej, jak i jednodniowej. Te ostatnie są szczególnie popularne wśród osób, dla których zmiana koloru oczu jest raczej jednorazowym pomysłem na imprezę czy pojedyncze wyjście. Białe i czarne soczewki kontaktowe spotykane są raczej właśnie w wersji jednodniowej. Co jednak ciekawe, soczewki kolorowe można podzielić na kilka rodzajów także ze względu na oferowane przez nich efekty. Jak się okazuje, producenci pomyśleli nie tylko o całkowitej zmianie koloru tęczówki oka, ale także kilku ciekawych zabiegach pozwalających optycznie powiększyć oko czy pogłębić jego naturalną barwę.

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą wzmacniać naturalny kolor oczu (nie zakrywają całkowicie tęczówki, a jedynie pogłębiają jej naturalną barwę), całkowicie zmieniać kolor tęczówki, powiększać wizualnie oczy (np. soczewki FreshLook Illuminate, na których powierzchni znalazł się delikatny pierścień powiększający powierzchnię tęczówki – dostępne głównie jako czarne soczewki Jet Black), a także rozświetlać oczy (dając wrażenie większego kontrastu i odcięcia pomiędzy tęczówką a białkiem). Ostatnim wariantem będą tu soczewki białe, które ze względu na dobrany odcień pigmentu mogą sprawiać wrażenie całkowitego braku tęczówki oka.

Białe i czarne soczewki – kiedy warto je kupić?

Kolorowe soczewki w naturalnych dla oczu odcieniach można nosić właściwie na co dzień, zmieniając swój właściwy kolor oczu i subtelnie odmieniając swój wizerunek. Te bardziej nietypowe, jak fiolety, turkusy, czerwienie, pomarańcze, czy właśnie białe i czarne soczewki kontaktowe to raczej wybór jednorazowy, dedykowany na specjalne wyjścia i okazje. Warto kupić je planując ciekawy strój na bal przebierańców, nietypową sesję zdjęciową mającą zapewnić efekt upiornego makijażu, czy chcąc pobawić się własnym wizerunkiem. Nie są to zdecydowanie soczewki na co dzień, dlatego też producenci najczęściej stawiają na tworzenie ich w wersji jednodniowej.

Czy kolorowe soczewki mogą być bezpieczne? Oczywiście, że tak. Producenci dbają tu o to, by pigmenty były szczelnie zamknięte wewnątrz soczewki i nie wpływały w żaden sposób na zdrowie oczu. Białe i czarne soczewki, pomimo swojego nietypowego wyglądu, w budowie przypominają soczewki standardowe, gwarantując wysoką przepuszczalność tlenu przez powierzchnię i dając duży komfort noszenia. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta, a noszenie czarnych i białych soczewek kontaktowych może stać się naprawdę ciekawą przygodą i eksperymentem wartym zapamiętania.