Jak działa agencja aktorska? Zasady i warunki przynależności

aktor

Agencja aktorska to dla wielu początkujących lub aspirujących do bycia aktorów osób, jedyna i zarazem doskonała szansa, by realnie z sukcesem starać się o angaż w filmie lub reklamie. Podpisanie umowy z profesjonalną agencją znacznie skraca drogę, jaką muszą przejść amatorzy, by w ogóle zostać zauważeni. Współpraca z agencją opiera się o umowę. Ważne, by pośród setek ofert różnych agencji, swoje kroki skierować do doświadczonych i cenionych w branży profesjonalistów.

Działalność agencji aktorskiej

Agencja aktorska to swego rodzaju pośrednik, między Tobą a twórcami filmów i reklam. W Twoim imieniu zdobywają castingi i przesłuchania do roli. Następnie przejmują kwestie związane z podpisaniem umów i negocjacją gaży. Dzięki wieloletnim kontaktom, z reżyserami i producentami, aktywnie wspierają produkcje również w samodzielnej organizacji castingów, bezpośrednio podsuwając twórcom swoje kandydatury aktorów.

Przed stworzeniem portfolio kandydata, profesjonaliści pracujący w agencji dokładnie sprawdzą Twoje umiejętności, w celu dopasowania ich do pojawiających się ofert filmowych, czy reklamowych. A te mogą być naprawdę zaskakujące!

Zacznij przygodę z agencją aktorską

Podjęcie współpracy z profesjonalną agencją aktorską to doskonała decyzja, szczególnie jeśli chcesz spróbować swoich sił w branży filmowej lub reklamowej. Powierzenie autorskiego portfolio fachowcom zdecydowanie skraca drogę, poszukiwań castingów na własną rękę i ewentualnego negocjowania kontraktu z twórcami np. reklamy. W momencie podpisania umowy, agencja stanie się Twoim formalnym opiekunem, który dodatkowo będzie sprawował pieczę nad przebiegiem realizacji zlecenia.

Współpraca z agencją jest obustronna, dlatego działając w myśl Twoich interesów, również Ty zyskasz dostęp do ofert ze świata filmu i reklamy, które mogłyby Cię zainteresować. Początkowa kariera aktora jest trudna. Potrzeba niemałej wytrwałości, cierpliwości, a ponadto umiejętności bycia elastycznym, by z łatwością móc dostosowywać się do różnych realiów pracy i osób. Agencja jest w tym wszystkim nieocenionym wsparciem, szczególnie dla osób, które nie mają kontaktów i doświadczenia. To doskonałe miejsce na start, z którego korzystali najwięksi.

Czy nadajesz się do agencji aktorskiej?

Zastanawiasz się jakie kryteria zadecydują o Twoim powodzeniu w karierze aktorskiej? Składa się na to wiele czynników, ale głównym jest talent. Agencja aktorska zrzesza aktorów w różnym wieku i aparycji. Kwestią drugoplanową jest wygląd. Nie możesz być „zbyt brzydki” lub „zbyt ładny”, gdyż w oczach agencji i twórców filmów jesteś atrakcyjny lub charakterystyczny. Dlatego też wzrost, waga i znaki szczególne ku zaskoczeniu, mogą okazać się Twoim atutem w danym projekcie.

Co więcej, agencja aktorska nie zamyka się tylko i wyłącznie na osoby, które stawiają na pierwszoplanowe role. To doskonała baza osób aspirujących do bycia statystą, a nawet kaskaderem. Jeśli masz charyzmę, osobowość i pewność siebie, nie czekaj, zawalcz o swoje marzenia.