Montaż paneli szklanych – jak zrobić to dobrze?

kuchnia

Panele szklane to bardzo chętnie wybierane elementy do wykańczania ścian w kuchni. Są one praktyczne, a także dodają elegancji do każdego pomieszczenia. Jeżeli również i my planujemy kupić panele szklane, warto wiedzieć, jak dokładnie wygląda ich montaż oraz dlaczego, warto skorzystać z profesjonalnych usług fachowców?

W jaki sposób montuje się panele szklane?

Aby efekt był naprawdę oszałamiający niezwykle istotne jest prawidłowe zamontowanie paneli. Oczywiście nie chodzi tutaj wyłącznie o to, by się one mocno trzymały, ale też, żeby zostały równo przyklejone. Prezentacja paneli po ich zamontowaniu jest bardzo ważna, dlatego dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, należy postępować zgodnie z określonymi wskazówkami:

  • Przygotowanie podłoża – w momencie, gdy mieszkanie jest świeżo po remoncie konieczne jest odtłuszczenie i dokładne wygładzenie ścian. Natomiast, jeśli jest to nowe mieszkanie, powinniśmy odpylić ściany. Warto zwrócić uwagę, na to, żeby ściana przed położeniem paneli była całkowicie sucha, co pozwoli uniknąć wilgoci.  Często problematyczne mogą okazać się przyklejone już wcześniej płytki. Na szczęście nie trzeba ich zrywać, ponieważ szkło możemy przykleić bezpośrednio na takie podłoże. Nieco inaczej wygląda to w momencie, gdy na ścianie znajduje się farba. W tym przypadku niezbędne jest jej usunięcie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie ona odpadać.
  • Proces przyklejania – jeżeli podłoże jest już przygotowane, można przystąpić do montażu paneli szklanych. Najczęściej wybieraną metodą jest montaż za pomocą kleju. Na powierzchni paneli, należy rozprowadzić klej i następnie przyłożyć je do ściany. Ważne jest, aby miejsce to było odpowiednio wymierzone, ponieważ od tego zależy ostateczny efekt. Panel trzeba mocno docisnąć do ściany i odczekać do momentu wyschnięcia kleju. W sprzedaży można znaleźć także kleje, które nie wymagają dodatkowego podpierania paneli w celu całkowitego wyschnięcia kleju.
  • Wyróżnia się także dwie inne metody montażu tj.: przykręcanie paneli do ściany lub montaż przy użyciu szyny. Te dwa sposoby montażu stosuje się, gdy między ścianą a panelem prowadzona jest instalacja elektryczna lub wodna. Co więcej, taka forma montażu może być też zastosowana, jeśli chcemy zamontować dodatkowe oświetlenie LED. 

 Jaki klej wykorzystuje się do montażu paneli szklanych?

Dobór kleju do paneli szklanych jest bardzo ważną czynnością, ponieważ wpływa to na trwałość mocowania. W chwili zakupu kleju trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów m.in.: odporność na wilgoć, wysokie temperatury, czy trwałość.  W przypadku paneli szklanych idealnie sprawdzą się kleje bezrozpuszczalnikowe przeźroczyste dedykowane do klejenia luster i szkła. Warto zwrócić uwagę też na to, czy klej posiada dodatkowe składniki, które wpływają na lepszą trwałość i przyczepność.

kuchnia

Zastosowanie innych nieprzeznaczonych do tego celu klejów może spowodować, że panele nie będą dobrze przyklejone. Niestety zwiększa to ryzyko odklejenia się paneli od ściany, co może doprowadzić do ich stłuczenia. Kupując klej, należy się dobrze upewnić, czy faktycznie wybieramy właściwy produkt.

Jak dobrze zamontować panele – czy warto skorzystać z usługi profesjonalnego montażu?

Pomimo tego, że montaż paneli nie jest skomplikowany osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły, mogą mieć pewne obawy co do samodzielnego montażu. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe, ponieważ aplikacja paneli nie zawsze może przebiegać bezproblemowo. Aby zamontowanie paneli szklanych we Wrocławiu przebiegło szybko i sprawnie, warto skorzystać z usługi profesjonalnego montażu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że panele zostaną przyklejone równo i będą równomiernie przylegały do ściany. Korzystając z usługi montażu fachowcy, przyjeżdżają na miejsce wraz z niezbędnymi już narzędziami. Jest to ogromne udogodnienie, ponieważ nie każdy z nas ma odpowiednie akcesoria, które posłużą do przygotowania ściany lub montażu paneli. Fachowcy zajmujący się montażem paneli szklanych mają ogromne doświadczenie i umiejętności, dzięki czemu klient zyskuje gwarancję, że panele nie ulegną żadnemu uszkodzeniu.

Klienci korzystający z takich usług mają również pewność, że montowane panele nie ulegną uszkodzeniu, a efekt montażu będzie naprawdę niesamowity.