Netflix zdobył nową gwiazdę

Netflix to internetowa platforma umożliwiająca wypożyczanie filmów i seriali za stałą, miesięczną opłatę. O tym, jak dużą popularnością cieszy się możliwość oglądania filmów przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, świadczy z pewnością fakt, że firma obecnie działa na całym świecie (z wyjątkiem Chin). W Polsce Netflix zyskuje coraz większą popularność, a to za sprawą coraz ciekawszych propozycji własnych seriali, które przyciągają rzesze widzów. Do najpopularniejszych seriali produkcji stacji można zaliczyć, m.in. House od Cards, Orange Is the New Black czy Daredevil.

Gwiazda Netflix

shonda rhimesWzrastająca popularność i możliwości Netflix przyciągają nie tylko coraz więcej widzów, ale także znane osoby, które decydują się na dołączenie do tej grupy. I tak Shonda Rhimes, odpowiedzialna za seriale takie jak ChirurdzySposób na morderstwo, czy Skandal, zdecydowała się na przejście ze stacji ABC. Seriale produkowane pod parasolem ABC pozostaną wciąż w ramówce stacji.

Kim jest Shonda?

Shonda Rhimes uznawana jest za jedną z ważniejszych scenarzystek w Ameryce, jej seriale przyciągają przez ekrany miliony widzów, a scenariusze jej produkcji pełne są ciekawych i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Firma produkcyjna amerykanki – ShondaLand – przynosi milionowe zyski.

Shonda zdecydowała dołączyć do Netflixa i zerwać trwający już 3 lata czteroletni kontrakt ze stacją ABC. Teraz wszystkim głodnym nowych propozycji serialowych pozostaje czekać na to, jakie serialowe perełki zaproponuje produkcja ShondaLand nowemu pracodawcy.