Nie żyje Carrie Fisher

Mamy bardzo złą wiadomość dla fanów Gwiezdnych Wojen – Carrie Fisher, znana szerszemu gronu z odgrywania roli Księżniczki Lei, nie żyje. Magazyn „People” poinformował nas o tym, że aktorka zmarła w wieku 60 lat po zawale, który przeszła kilka dni wcześniej w samolocie lecącym z Londynu do Los Angeles. Rzecznik rodziny Simon Halls potwierdził, że do zgonu doszło o godzinie 8:35. „Była uwielbiana na całym świecie i wszystkim nam będzie jej bardzo brakować” ‒ tak na temat śmierci wypowiada się jedyna córka Carrie Fisher – Billie Laudr. Bezsprzecznie jest to wielka strata dla kina. Wielu aktorów oraz producentów filmowych złożyło kondolencje rodzinie zmarłej, która nie okrywa smutku oraz rozpaczy po stracie bliskiej osoby.

leia1

Mimo, iż aktorka zyskała dużą sławę dzięki roli w Gwiezdnych Wojnach, warto wspomnieć pozostałych dziełach oraz zasługach tej niezwykle utalentowanej osoby. Fisher przez wiele lat pracowała jako konsultantka scenariuszy – na swoim koncie posiadała takie produkcje jak „Zabójcza Broń 3” czy „Zakonnica w przebraniu”.

Fisher byłą przykładem dla osób uzależnionych, dzięki czemu pomogła wielu ludziom w walce nałogami.

Aktorka była wielokrotnie chwalona za profesjonalne podejście do swojej pracy oraz zaangażowanie, który czyniło z niej ciężko pracującą osobę. Ostatni film, będący zarazem pożeganiem z Carrie Fisher, pojawi się w kinach w 2017 roku. Będzie to najnowsza VIII część Gwiezdnych wojen, w której zagra swoją kultową rolę Aktorka przez wiele lat zmagała się z uzależnieniami wyniszczającymi powoli jej organizm. Na szczęście udało się jej przezwyciężyć słabości i wyjść z nałogów.

Fisher byłą przykładem dla osób uzależnionych, dzięki czemu pomogła wielu ludziom w walce nałogami. Aktora odniosła również bardzo dużo sukcesów literackich – jej dorobek składa się z kilku naprawdę dobrych książek, które w wielu krajach okazały się bestsellerami i zostały sprzedane w bardzo dużych nakładach. W książce „Pocztówki znad krawędzi”  Carrie Fisher opisała swojej zmagania z chorobą dwubiegunową. Właśnie to dzieło zagwarantowało jej duży rozgłos i przyniosło sławę również na płaszczyźnie literackiej.

Życie aktorki

Carrie Fisher urodziła się 21 października 1956 roku w Beverly Hills. Jej matką jest Debbie Reynolds – wybitna aktorka, która sławę zyskała grą w takich filmach jak „Deszczowa Pogoda”. Jej ojciec Eddie Fisher był znanym piosenkarzem żydowskiego pochodzenia. Gdy Carrie miała 2 lata, ojciec zostawił jej matkę, aby związać się z inną znaną aktorką z Hollywood. Fisher przeniosła się na pewnie czas wraz z matką do Las Vegas, a następnie wróciła do Kalifornii i uczyła się w Beverly Hills High School, ale porzuciła naukę na rzecz aktorstwa. Była zarówno świetną pisarką jak i aktorką.