Obóz konny dla dzieci i młodzieży nad morzem

obóz konny nad morzem

Konie to zwierzęta, które są szczególnie ukochane przez dzieci i młodzież. Więzi, jakie można zbudować z koniem, są bardzo silne. Konie należą do łagodnych stworzeń, a jazda na nich jest satysfakcjonująca dla każdego dziecka uczestniczącego w obozie.
Wiele dzieci bardzo chętnie regularnie jeździ na obozy konne. Od wielu lat, organizuje się obozy jeździeckie, na które można wysłać dzieci w wieku 7-19 lat. Najlepsze miejsce na zorganizowanie takiego obozu, to stadnina, która znajduje się nad morzem. Morskie miejscowości są szczególnie atrakcyjne dla uczestników obozu – znaczna większość z nich mieszka bowiem w miastach lub na południ kraju. Organizacja obozu konnego nad morzem, jest więc szczególnie ciekawą rozrywką dla niejednego dziecka.
Maluchy i nastolatki, które wysyłane są na obóz jeździecki, mogą zdobyć podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu przebywania ze zwierzęciem. Te dzieci, które po raz kolejny uczestniczą w obozie, mają szansę podszkolić swoje umiejętności jeździeckie.

Korzyści z wysłania dziecka na obóz

Rodzice, którzy decydują się wysłać swoje pociechy na nadmorski obóz konny, najczęściej spełniają jedno z pierwszych większych marzeń swojego dziecka. Nauka jazdy na koniu jest możliwa najczęściej tylko na takim obozie. Wiele dzieci z niecierpliwością wyczekuje wyjazdu.
My, jako rodzice, możemy zapewnić swoim dzieciom niezapomnianą rozrywkę i udane wakacje.

Warto również dodać, że wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy posiadają wszelkie umiejętności i wiedzę. Dzieci mogą więc korzystać z doświadczenia opiekunów podczas nauki jazdy konnej. Poprzez obecność doświadczonych instruktorów, możemy mieć pewność, że nasze dzieci będą bezpieczne i świetnie spędzą czas. Oprócz tego, nasze pociechy zdobędą wszelką możliwą wiedzę na poziomie podstawowym.
Obóz jeździecki jest miejscem, w którym dzieci mogą również nawiązać nowe znajomości.

Zajęcia na obozie

Wielu rodziców, którzy decydują się wysłać swoje dziecko na obóz konny, o wiele wcześniej zapoznają się z jego przebiegiem.
Program obozu obejmuje nie tylko jazdę konną – maluchy codziennie spędzają czas ze zwierzętami od 3 do 5 godzin. W tym czasie, uczą się one odpowiedniej techniki jazdy konnej i szkolą ją. Jednak przebywanie z koniem wiąże się również ze spędzaniem z nim czasu w stajni. Dzieci mogą czesać konie, karmić je i poić, przez co uczą się dbać o zwierzęta. W trakcie obozu, każde dziecko ma swojego konia, na którym jeździ i o którego dba. Dzięki temu, każdy uczestnik obozu od najmłodszych lat ma możliwość uczenia się odpowiedzialności. Z racji tego, iż każde dziecko ma przydzielonego konia, najczęściej można spotkać się z nawiązaniem przyjaźni ze zwierzęciem.obóz konny dla młodzieży
Oprócz zajęć prowadzonych bezpośrednio ze zwierzętami, dzieci mogą zgłębić technikę od strony teoretycznej. Instruktorzy prowadzą bowiem zajęcia, na których porusza się kwestie ściśle związane z końmi, ich rasami, zwyczajami i sposobami dbania o nie.
Konie są wrażliwymi i płochliwymi zwierzętami, dlatego każde dziecko powinno wiedzieć o nich jak najwięcej. Maluchy, na samym początku obozu, są przygotowane do pierwszych lekcji jazdy.

Na samym końcu obozu konnego, organizuje się pokaz umiejętności jeździeckich, które mogą podziwiać inne dzieci. Dzięki temu, zarówno instruktorzy, jak i uczestnicy obozu, mogą zobaczyć efekty, jakie osiągnęli przez cały czas trwania obozu.