Rzeczy, które musisz ze sobą zabrać na festiwal muzyczny

W Polsce jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe festiwale muzyczne dla szerokiego grona słuchaczy. Praktycznie każde większe polskie miasto może pochwalić się kilkudniowym eventem muzycznym dla grupy ponad tysiąca osób. Najbardziej znane – Open’er oraz Orange Warsaw Festival to ogromne wydarzenia muzyczne, na których występują największe sławy z całego świata. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybierających się na takie festiwale jest gotowych na spędzenie kilku nocy w namiocie i czekanie wielu godzin w kolejce do prysznica – emocje oraz atmosfera tych koncertów jest niesamowita, tak samo jak osoby, które spotkamy na miejscu. Jeżeli w najbliższym czasie planuje wybrać się na któryś z większych festiwali, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Stworzyliśmy listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Poprawią one komfort zabawy oraz zapewnią bezpieczeństwo.

Wygodne buty, które spiszesz na straty

Dobrze dopasowane obuwie to podstawa na każdym festiwalu. Wszyscy wiemy, jak bolesne i niepożądane są odciski na stopach. Warto więc zabrać ze sobą wygodne obuwie, najlepiej stare trampki, których nie będzie nam szkoda w przypadku zgubienia czy też zniszczenia. Festiwale bywają mordercze dla nawet najwytrwalszych butów. Błoto i i podeszwy innych to najwięksi wrogowie twojego obuwia, dlatego lepiej zabrać ze sobą coś, za czym nie będziemy płakali

Zatyczki do uszu

Wszyscy wiemy, że alkohol i grupa znajomych to najgłośniejsze połączenie. Nocleg na polu namiotowym w otoczeniu innych namiotów wiąże się z całodobowym hałasem. Jeżeli mamy płytki sen to lepiej zaopatrzyć się w zestaw (albo pięć) zatyczek do uszu, które możemy bez problemu kupić m.in. w sklepach z odzieżą roboczą oraz przez internet. Zatyczki mają bardzo dobre właściwości wygłuszające, dzięki czemu bez problemu prześpimy całą noc i naładujemy baterie na kolejny dzień zabawy.

festiwal

Podstawowe leki i apteczka

Prawdopodobieństwo na zrobienie sobie krzywdy bądź osobie w naszym otoczeniu wzrasta proporcjonalnie do ilości wypitego alkoholu. Warto więc zabrać ze sobą bandaż i kilka plastrów, na wypadek jakiegoś zadrapania bądź innej rany. Dodatkowo bardzo przydatne są leki przeciwbiegunkowe, gdyż jedzenie podawane w food courtach nie zawsze jest pierwszej świeżości, a po wymieszaniu go z zimny piwem może dojść do nieciekawych rewolucji w żołądku.

Powerbank

Powerbank jest niezwykle przydatnym wynalazkiem, szczególnie na polu namiotowym, na którym może być ciężko ze znalezieniem źródeł prądu. Będąc na koncercie warto mieć naładowany telefon na wypadek zagubienia się w tłumie. Powerbank jest więc najlepszym rozwiązaniem – nie zabiera za dużo miejsca a zapewnia nam stałą łączność ze światem.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary mogą okazać się niezwykle przydatne przy ochronie oczu przed laserami oraz słońcem, które dosyć często pojawia się w okresie letnim.