Seria The Sims – symulacja życia

 

Gra The Sims zawojowała rynek gier komputerowych od kiedy w 2000 roku Maxis wypuścił pierwszą serię. O jej popularności świadczy 6,3 mln sprzedanych na całym świecie egzemplarzy. Chyba każdy choć raz miał w życiu możliwość gry w The Sims. Tym, którym jednak udało się uciec przed popularnością gry, przedstawimy pokrótce, o czym ta gra jest.

Baw się życiem swoich simów

The Sims jest symulacją życia, której realność wzrasta wraz z każdą kolejną serią.  Gracz rozpoczyna grę od stworzenia postaci – simów, którym może nadawać dowolne imiona, cechy charakteru oraz wygląd. Następnie wprowadza ich do domu lub buduje go samodzielnie. Dalsza gra polega na tworzeniu dowolnego życia dla swoich postaci – budowania związków rodzinnych, szukania im pracy, rozwijania ich umiejętności i zainteresowań.

Największą różnicę wizualną dostrzeżemy między 1. i 2. wersją gry, jednak Electronic Arts stara się stale urozmaicać poszczególne serie, tak by gra była coraz atrakcyjniejsza dla odbiorcy.  Do każdej wersji The Sims produkowane były dodatki, które wzbogacały poszczególne rozgrywki, wciągając graczy do świata simów na długie godziny.

the sims 4
Zdjęcie z Empik.com, zdjęcie na stronie w nagłówku thesims.com

Nowy dodatek do obecnej wersji The Sims 4

Obecnie w sprzedaży znajduje się czwarta seria symulacji – The Sims 4. Realistyczne symulacje systematycznie wzbogacane są przez różne dodatki oraz dzięki dostępowi do platformy internetowej Origin błędy gry mogą być na bieżąco poprawiane i korygowane przez twórców gry. W najnowszym dodatku do serii, który ukaże się 10 listopada 2017 roku, do gry włączone zostaną zwierzęta. Dodatek wprowadzające czworonożnych przyjaciół pojawiał się w każdej serii gry, co świadczy o dużym zainteresowaniu, jakim  cieszą się te urozmaicenia świata gier. Psy i koty dodadzą do świata simów nowych, włochatych przyjaciół. Dodatek umożliwi także rozwój kariery weterynarza.