Śpiewające przystanki we Wrocławiu – remiks podbija internet

Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol. To obok niego są przystanki, na których w tramwajach śpiewane są komunikaty.

Wszyscy wrocławianie wiedzą, że nowsze tramwaje w stolicy Dolnego Śląska mają przyjemny zwyczaj informowania o zbliżającym się przystanku. Z reguły informacja ma formę krótkiego komunikatu z nazwą przystanku, na którym tramwaj za chwilę się zatrzyma – informacje głosowe podają także nazwę kolejnego przystanku. Jest jednak wyjątkowe miejsce, w którym komunikat jest… śpiewany.

Kiedy śpiewany komunikat „Arkady Capitol” pojawił się w tramwajach po raz pierwszy (w 2013 roku) wielu pasażerów reagowało śmiechem lub wyraźnym zaskoczeniem. Po czterech latach wszyscy wrocławianie przyzwyczaili się do tego, że przy Teatrze Muzycznym Capitol informacja jest śpiewana przez anonimową aktorkę Teatru.

Pora na remiks

Jak z każdym muzycznym „klasykiem” – nadszedł czas na remiks. Zaledwie wczoraj, 11 lipca, w sieci pojawił się utwór na podstawie śpiewanej melodii, wykonany przez wrocławskiego licealistę, Michała Maczugę. Nastolatek wykorzystał prosty program Fruit Loop Studio12, w którym prostą melodię z wokalizą zamienił na prawie trzyminutowy kawałek – i trzeba przyznać, że jest to kawałek naprawdę dobry, cechujący się pewnym podobieństwem do produkcji, które serwuje swoim odbiorcom producent muzyczny JUTRØ, choć jest zdecydowanie lżejszy. Ambitny tekst („Arkady Capitol – następny przystanek: Railway Station”) uzupełnia dobry bit i wpadające w ucho melodie.

Sprawdźcie sami – kawałek znajdziecie m.in. tutaj: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/remiks-spiewu-z-przystanku-arkady-capitol-podbija-internet-wideo/504055 oraz w serwisie YouTube: