Sposób na relaks – książka

Wszyscy biją na alarm, że czytamy coraz mniej książek. Mamy coraz mniej czasu na tę formę relaksu i spędzania czasu, coraz chętniej gramy w gry komputerowe i oglądamy telewizje. Warto uświadomić sobie, że slogan, że Ci którzy czytają są mądrzejsi, wcale nie jest przekłamany. Ludzie czytający mają bogatsze słownictwo, czytanie rozwija ich wyobraźnie, rozwija umiejętność empatii i wczuwania się w emocje innych, pomaga w budowaniu własnego pojęcia o świecie. Ludzie, którzy czytają mają ugruntowane poglądy na wiele tematów i trudniej ich zmanipulować do zmiany spojrzenia na świat.

Jak zacząć swoją przygodę z czytaniem?

Niechęć społeczeństwa do czytania, wiąże się głównie z obowiązkiem szkolnego czytania lektur. Czytanie kojarzy nam się ze smutną koniecznością czytania podanych nam odgórnie książek. Aby zatem odwrócić swoją niechęć do książek, dobrze jest sięgnąć po taką lekturę, która nam samym wyda się ciekawa. Lubisz oglądać filmy science-fiction? Sięgnij po książkę o tej tematyce i odkryj bogactwo i złożoność świata jakie niesie powieść. Interesujesz się filmami kryminalnymi i widziałeś ekranizację wszystkich powieści Agathy Christie? Dobrym wyborem dla Ciebie, będzie sięgnięcie po którąś z jej książek lub też coś odrobinę nowocześniejszego, może Stieg Larsson i jego saga „Millenium”?

Popularne książki na świecie

teacher-836767_640Jeżeli nie mamy pomysłu od czego zacząć przygodę z lekturą i wciąż wahasz się co do wyboru tytułu, dobrą inspiracją dla Ciebie będzie lista 10. najpopularniejszych i najczęściej kupowanych książek na świecie.

10. „Dziennik Anne Frank”

Autentyczny dziennik Anne Frank, która wraz z rodziną ukrywała się na strychu podczas niemieckiej okupacji. Poruszająca prawdziwa historia 13 letniej dziewczynki.

9.  „Myśl i bogać się!”

Swoisty poradnik, pisany zgodnie z myślą teorii sukcesu. W dobie kryzysu wydaje się być bardzo aktualny, mimo że został napisany w 1937 r.

8. „Przeminęło z wiatrem”

Najpopularniejsza historia miłosna wszech czasów – opowieść o miłości Scarlett O’Harry, próżnej córki plantatora bawełny. Historia miłosna z wojną secesyjną w tle.

7. „Zmierzch”

Książka wydana zaledwie kilka lat temu! Opowieść o siedemnastolatce zakochanej w wampirze.

6.  „Kod da Vinci”

Coś dla fanów spisków i historii. Dobry kryminał ze zręcznie zbudowaną autoską wizją Dana Browna na temat początku chrześcijaństwa.

5. „Alchemik”

Paula Coelho’a albo się kocha, albo się nienawidzi. Zapoznaj się z książką by sam móc się na temat tego autora wypowiedzieć: Alegoryczna powieść o życiu czy popis grafomana?

4. „Władca pierścieni”

Znana na całym świecie saga fantasy. Odkryj magiczny i pełen tajemniczości świat, który na kartach swoich powieści stworzył Tolkien.

3. „Harry Potter”

Wejdź w świat magii i poznaj młodego chłopca, którego przeznaczeniem jest uratować całe społeczeństwo.

2. „Wyjątki z dzieł przewodniczącego Mao Tse-Tunga”

Obowiązkowa lektura każdego Chińczyka.

1. Biblia

Niesłabnąca popularność nikogo nie dziwi. Bez względu na to czy jest się osobą wiedzącą czy nie Biblia stanowi nieocenione źródło inspiracji i odniesień kulturowych. Dla wierzących jest także źródłem Prawdy i sposobem poznania bliżej Boga.