Takiej popularności „Despacito” nie spodziewali się nawet jej twórcy

Piosenka Despacito (hiszp. powolutku) podbija wszystkie stacje radiowe. Duet Luisa Fonsi i Daddy’ego Yankee cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Piosenka dzięki chwytliwej melodii łatwo wpada w ucho, dodatkowo jej rozpoznawalność podnoszą liczne covery. Ze względu na hiszpański tekst, mało kto zdaje sobie sprawę z jej wyraźnie erotycznego charakteru.

Od czasu powstania w styczniu piosenka doczekała się kilkunastu coverów. Pierwszy, już wiosną, wypromował Justin Bieber. Amerykański idol nastolatek nagrał własną wersję piosenki, która znacznie wpłynęła na zasięg utworu. Bieber był wielokrotnie krytykowany za swoją interpretację, nie nauczył się jej tekstu, a nieznane sobie zwroty markował popularnym „bla, bla, bla” czy „na na na”. Jednak nie ulega wątpliwości, że tuż po jego propozycji oryginał znalazł się na liście Billboard Hot 100. Kolejnym sukcesem piosenki było przekroczenie 3 miliardów odsłon na YouTube – to najwięcej w historii serwisu!

Polskie propozycjedespacito

W Polsce piosenka puszczana jest w każdym radiu, doczekała się wielu memów i dowcipnych interpretacji.  Kabaret Czwarta Fala opublikował pod koniec kwietnia na swoim profilu własną wersję – piosenka Wieśka Tico doczekała się już prawie 17 mln wyświetleń na portalu YT. Piosenka traktująca o starym samochodzie zainteresowała wielu internetów, sami jej autorzy są zdziwieni popularnością jaką się ona cieszy.

Ostatnio znowu zrobiło się głośno o piosence Despacito za sprawą zakonnicy, która zaproponowała kolejny cover piosenki. Tym razem stała się hymnem pielgrzymkowym. Piosenka ta śpiewana przez pielgrzymów podczas ich wędrówki przyczyniła się do dużej popularności nagrania w serwisie YouTube.