Zapowiedź książki: Godzina zmierzchu Katie Roiphe

godzina zmierzchu

Katie Roiphe jest doktorem literatury na Uniwersytecie w Princeton, prowadzi zajęcia z literatury w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie kilka książek eseistycznych oraz powieść. Tworzy artykuły do znanych czasopism: „The New York Times”, „The Washington Post”, „The New Yorker”, „The Paris Review” i „The Wall Street Journal”.

Jej Godzina zmierzchu to powieść bardzo nietypowa. Czytelnicy, fani poszczególnych autorów chętnie sięgają po książki zawierające ich biografię i zaczytują się w wydarzeniach z ich życia, starając się zobrazować w jaki sposób wyglądała ich codzienność. Katie Roiphe podchodzi do tematu biografii zgoła inaczej – zamiast życiem zajmuje się tematyką śmierci. godzina zmierzchu

Godzina zmierzchu pisarzy

Powieść ma na celu zobrazowanie ostatnich chwil z życia znanych pisarzy. Autorka wybrała pięć osób, których ostatnie momenty życia postanowiła opisać. Na podstawie licznych rozmów z osobami z  najbliższego otoczenia, przestudiowania ich korespondencji i zapoznaniu się z ich literaturą stara się dokładnie zobrazować jak musiała wyglądać godzina zmierzchu.

Książka powinna zaciekawić szczególnie wielbicieli literatury i naukowych dokonań: Susan Sontag, Zygmunta Freuda, Johna Updike’a, Maurice’a Sendaka oraz Dylana Thomasa. Jednak nie tylko osoby, które zaczytują się w dziełach tych twórców, ale również osoby, które szukają niebanalnej i niezwykłej lektury powinny być nią satysfakcjonowane.
Zapraszamy do śledzenia wpisów na blogu, niedługo pojawi się recenzja powieści!