Basen z piłkami jako element wyposażenia przedszkoli

suchy basen z piłeczkami

Zabawa w suchym basenie będzie świetną rozrywką dla dzieci w różnym wieku. Taka forma rozrywki spodoba się zarówno maluchom jak i przedszkolakom. Basen wypełniony kolorowymi kulkami można z łatwością znaleźć prawie w każdym przedszkolu i żłobku. Taka rozrywka zapewnia naszym pociechom codzienną dawkę aktywności. Dla małych dzieci wystarczy niewielki basen wykonany z pianki. Przedszkolaki będą czuły się lepiej na większej powierzchni dlatego lepiej sprawdzi się w ich przypadku dmuchany duży basen wypełniony sporą ilością piłek. Podczas zabawy w basenie dziecko jest całkowicie bezpieczne. Nawet gdy straci ono równowagę i wywróci się elastyczne kulki z amortyzują upadek.

Jakie są zalety zabawy w suchym basenie?

Dzieci potrzebują stałej stymulacji swoich narządów zmysłów. Pobudzenie wzroku dotyku oraz słuchu zagwarantuje lepszy w rozwój układu nerwowego. Małe dzieci skupią się na dotykaniu piłek, bawieniu się nimi, rzucaniu i zgniataniu. Dzięki takiej zabawie poznają one możliwości swojego ciała. Kolorowe piłki zachęcą do uczenia się rozróżniania barw i stanął się cennym narzędziem do nauki. Rosnące dziecko staje się coraz bardziej ruchliwe, więc jego mięśnie są w stałym napięciu. Zabawa między elastycznymi piłeczkami zagwarantuje rozluźnienie i masaż ciała naszej pociechy. Przedszkolaki natomiast wykorzystają czas spędzony w suchym basenie na wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i rozładowanie energii, która w innych okolicznościach nie mogłaby zostać wyzwolona. Dziecko podczas zabawy będzie trenowało koordynację ruchów i zmysł równowagi. Tego typu rozrywka umożliwia zaangażowanie większej grupy maluchów, przez co będą one mogły nauczyć się współpracować między sobą i zacieśniać relacje. Istnieje wiele gier i zabaw, które mogą być przeprowadzony w suchym basenie. Rzucanie do celu, rozpoznawanie i segregacja kolorowych piłek to tylko niektóre z propozycji. Suchy basen wypełniony kolorowymi piłkami jest często spotykany w przedszkolach. Jest on bardzo pomocny podczas pracy z dziećmi i i gwarantuje szybkie postępy w rozwoju fizycznym jak i psychicznym pociech. Taki basen umożliwi rozładowanie energii nawet najbardziej aktywnego dziecka i pozwoli mu odprężyć się i zrelaksować.

Dla kogo suchy basen?

suchy basen z piłeczkamiSuche baseny wypełnione piłkami często wykorzystuje się również podczas pracy z dziećmi upośledzonymi lub autystycznymi. Rozrywka ta umożliwia pobudzenie układu nerwowego który w przypadku chorych dzieci rozwija się wolniej. Opiekunowie dzieci korzystających suchych basenów widzę szybkie postępy w rozwoju pociech. Podczas zwykłego nurkowania między kolorowymi piłkami pobudzany jest wiele zmysłów takiego dziecka. Uczy się ono koordynacji refleksu oraz zręczności. Regularne zabawy w basenie wypełnionym piłeczkami gwarantuje rezultaty w rozwoju, które będą widoczne w wielu innych aspektach życia. Dzieci będą szybciej się uczyć i lepiej koncentrować na nauce. Będą także bardziej spokojny i i zrelaksowane. W sytuacji gdy przedszkole do którego uczęszcza nasze dziecko nie posiada takiego basenu, warto samemu zainteresować się jego zakupem. Obecnie coraz więcej sklepów z zabawkami oferuje gotowe komplety. Możemy również zdecydować się na zakup osobno basenu i piłek. Koniecznie zwróćmy uwagę czy wybrany przez nas produkt będzie w pełni bezpieczny i dostosowany do wieku naszej pociechy.  Wielkość i głębokość basenu dostosujmy do możliwości przestrzennych naszego mieszkania, jak i do wieku dziecka. Niezależnie od tego jaki model suchego basenu wybierzemy, możemy być pewni, że nasze dziecko będzie z pewnością zachwycony takim prezentem.