Najlepsze europejskie festiwale muzyczne

festiwal

Niebawem nastąpi wakacyjny czas, a wraz z nim na całym świecie rozpoczną się festiwale muzyczne, jak co roku przyciągające tłumy ludzi, chcących przeżyć niesamowitą przygodę, zawrzeć nowe znajomości no i, co najważniejsze,  posłuchać ulubionej muzyki na żywo. I to nie w ciasnej, zadymionej sali, lecz na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych europejskich festiwali, które koniecznie powinniście odwiedzić jeśli tak jak my kochacie muzykę i chcecie doświadczyć jej magii w wyjątkowym miejscu oraz czasie!

Tommorowland, Belgia

Największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej. Organizowany jest już od 2005 roku w miejscowości Boom, niedaleko Antwerpii. Wydarzenie to przyciąga nie tylko fanów elektronicznych brzmień, lecz również miłośników innych gatunków – wszyscy bowiem zgodnie podkreślają, że festiwal jest prawdziwym świętem muzycznym, które warto celebrować, przynajmniej raz w życiu. Tommorowland słynie z niesamowitych, bajkowych wręcz scen, na których występują światowej sławy artyści oraz z zapewniania uczestnikom wielu szalonych i  magicznych atrakcji.

Pinkpop Festival, Holandia 

Największy, a jednocześnie najstarszy festiwal muzyczny, który poświęcony jest dwóm gatunkom muzycznym – rock i pop. Wydarzenie odbywa się w miejscowości Landgraaf, podczas weekendu, w który przypada święto Zesłania Ducha Świętego i trwa trzy dni. Na Pinkpop występują gwiazdy światowego formatu, swoje występy zaliczyły tu już takie zespoły muzyczne jak Metallica, Rage Against The Machine czy Red Hot Chilii Peapers.

festiwal

Montreux Jazz Festival, Szwajcaria

Największy festiwal jazzu i muzyki popularnej. Na początku był on poświęcony jedynie jazzowi, jednak z czasem zaczęto zapraszać również artystów muzyki rockowej oraz pop. Wystąpiły tu nawet takie legendarne zespoły jak Deep Purple czy Led Zeppelin. Festiwal co roku gromadzi szeroką publiczność, wśród której znaczna część osób również zajmuje się muzyką na co dzień.  Dzieję się tak ze względu na organizowane w trakcie wydarzenia warsztaty oraz wykłady, prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów.

Open’er Festival, Polska

Na koniec polski akcent. Open’er należy do najpopularniejszych festiwali, organizowanych w naszym kraju. Co roku odbywa się on w Gdyni, a na jego scenach występują gwiazdy światowego formatu. W tym roku mają wystąpić między innymi: Taco Hemingway, The Weeknd, Foo Fighters czy też Radiohead. Uczestnicy Open’era cenią ten festiwal za dobrą organizację oraz za dostęp do wielu atrakcji, między innymi do przedstawień teatralnych, organizowanych przez  Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego.

festiwal