10 wskazówek, które pomogą ci rzucić hazard na zawsze

Leczenie hazardu

1. Zrób sobie krótką przerwę

Kiedy budzisz się, podejmij decyzję, że nie będziesz uprawiać hazard tylko tego jednego dnia. Jeśli masz to zrobić raz na godzin, będzie w porządku. Niektórzy muszą pracować nad tym każdej minuty. Wszystko jednak jest w porządku, tak długo, jak obiecują sobie, że nie będą grać, i dotrzymają tej obietnicy. Zaplanuj swój dzień w bardzo uporządkowany sposób, tak abyś nie miał dużo wolnego czasu i nie daj sobie wejść do kasyna lub innego groźnego dla hazardu miejsca.

2. Znajdź aktywne zastępstwo hazardu

Znajdź coś, aby zastąpić swoją grę. Ćwiczenia, zakupy, spacer z przyjaciółmi lub przez kilka godzin gotuj. Można również wypożyczyć film lub posłuchać muzyki lub poczytać. Rób wszystko co tylko trzeba, aby utrzymać swój napięty grafik i nie nudzić się. Twoim celem jest przestać grać, a to nie jest łatwe, gdy pojawi się coś, co zbliża do hazardu. Znalezienie zamienników może jednak pomóc. Spróbuj i zobacz, jak to działa dla ciebie.

3. Przypomnij sobie jakie to złe uczucie, kiedy tracisz pieniądze

Zapamiętaj to uczucie, kiedy można stracić dużo pieniędzy w kasynie, w Internecie lub za pośrednictwem zakładów sportowych. Pozwól sobie poczuć przygnębienie, gdy masz myśli na temat hazardu. Może się okazać, że będzie mniej prawdopodobne, byś wyszedł i obstawiał kolejne zakłady..

4. Ucz się na temat uzależnienia od hazardu

Przeczytaj tak dużo jak można na temat uzależnienia od hazardu. Kształć się, zwłaszcza na temat danego rodzaju hazardu. Dowiedz się, jakim rodzajem hazardzisty jesteś i czy masz problem z hazardem i czy przeszedłeś już przez tą niewidzialną linię. Czy jesteś hazardzistą uciekającym czy działającym? Dowiedz się, czym są niektóre z pobudek hazardzisty, to może bardzo pomóc. Kiedy przeczytasz o uzależnieniu od hazardu możesz wzmocnić swoją psychikę.

5. Znajdź materiały, które będą dla ciebie stanowić pomoc w rzuceniu hazardu

Poszukaj pomocy. Poszukaj książek lub kursów. Autohipnozy dla problemów hazardowych może być również pomocne. Rozważ dołączenie do forum online dla uzależnionych od hazardu. Nawet jeśli nie przyłączysz się jako użytkownik, czytając historie innych ludzi możesz pomóc sobie zrozumieć, że nie jesteś sam. Istotne jest, że zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś jedyną osobą z tym problemem. Wielu dzieli się swoją trudną sytuację i szuka odpowiedzi i wsparcia ze strony innych hazardzistów.

W jaki sposób leczyć hazard

6. Znajdź grupę wsparcia

Weź udział w spotkaniu Anonimowych Hazardzistów wsparcia grupowego. Jeśli nie chcesz zrobić program 12 kroków, istnieje internetowy program o nazwie Inteligentna Odnowa. Mając wsparcie ze strony innych graczy, którzy również chcą rzucić, łatwiej będzie ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

7. Kontroluj swoje wydatki i pieniądze

Zapytaj bliskiego członka rodziny o to, czy może zarządzać gotówką. Jeśli nie masz pieniędzy dla siebie samego, będziesz mniej skłonny aby impulsywnie wyrzucić pieniądze w błoto. To będzie trudne, ale jest ważnym krokiem w powrocie do zdrowego funkcjonowania bez hazardu. Ponadto, nie pozwalaj sobie na dostęp do bankomatu lub kart kredytowych. Wystarczy mieć niewielką ilość gotówki ze sobą, dzięki czemu nie będziesz skłonny aby wydać pieniądze na hazard.

8. Wymień minusy hazardu i plusy jego porzucenia

Zrób listę na temat tego, jak problem hazardu wpłynął na twoje życie w sposób negatywny. Napisz najwięcej, jak to tylko możliwe. Dodaj punktu do listy po lewej stronie arkusza papieru, abyś miał miejsce po prawej stronie. Po prawej stronie napisz, jak twoje życie zmieni się na lepsze, kiedy przestaniesz grać.

9. Przygotuj plan finansowy

Porozmawiaj z doradcą na temat zadłużenia wynikających z twoich długów hazardowych. Zapytaj o radę na temat sposobu łagodzenia presji finansowej i rozwiązania problemów finansowych spowodowanych hazardem. Stres finansowy, który pojawił się za sprawą długów może kierować cię z powrotem do hazardu, jeśli nie będziesz tego kontrolował. Problemy finansowe są największą konsekwencją hazardu, ale pomoc jest dostępna właściwie na wyciągnięcie ręki. Pamiętaj, aby korzystać z pomocy agencji non-profit, a nie takiej, która pracuje tylko dla zysku.

10. Zdobądź kogoś, kto będzie twoim doradcą

Poszukaj doradcy, który specjalizuje się w nałogach, szczególnie w hazardzie, porozmawiaj z tą osobą o swoim problemie. Jeśli uzależnienie jest ciężkie, trzeba jak najwięcej wsparcia, jak tylko można dostać aby zatrzymać hazard tu i teraz.

Jeżeli samodzielnie nie jesteś wstanie porzucić uzależnienia wówczas skontaktuj się ze specjalistami – klinika odwykowa Droga Powrotna pomoże dzięki terapii leczenia uzależnienia od hazardu.