5 okazji, na które wypada wręczyć wino

butelka wina w ozdobnym drewnianym pudełku

Alkohol to dosyć często wręczany prezent, którym ratujemy się, gdy nie wiemy, co podarować konkretnej osobie na daną okazję. Jednak, czy każdy się z tego ucieszy? Istotny jest też dobór alkoholu stosownie do okazji. Kiedy wino najlepiej sprawdzi się jako prezent? Jak je dobrać?

Kiedy możemy zjawić się z butelką dobrego wina?

Prywatne spotkanie ze znajomymi

Wiele zależy od charakteru spotkania. Jeśli otrzymujesz zaproszenie na luźne spotkanie, gdzie na stole wylądują proste przekąski, możesz jak najbardziej zjawić się z butelką dobrego alkoholu. Naturalnie zorientuj się w upodobaniach smakowych gospodarzy. Jeśli jednak spotkanie ma charakter kolacji z już ustalonymi potrawami, lepiej zrezygnuj z zakupu. Chodzi o to, że ważny jest dobór wina do potrawy, a Twój podarunek może okazać się nietrafiony.

Prezent z okazji ślubu

Wino może okazać się bardzo dobrym prezentem, zwłaszcza jeśli wiesz, że Para Młoda gustuje w tego typu alkoholach. Warto jednak się w tym wcześniej zorientować. Jeśli okaże się, że nowożeńcy nie chcą dostawać alkoholu, nie przynoś go tylko dlatego, że nie masz innego pomysłu. W takiej sytuacji, jeśli masz taką możliwość, postaraj się dopytać, jaki prezent byłby najlepszym rozwiązaniem. Niektóre pary, by uniknąć niechcianych podarunków, często tworzą listę prezentów, które byłyby najmilej widziane. Jeśli nie ma tam alkoholu, zrezygnuj.

Wino jako prezent urodzinowy

Dobry pomysł na urodziny kolegi lub koleżanki, przy czym na urodziny rodziców też może sprawdzić się całkiem dobrze. Warto jednak przed zakupem zasięgnąć języka i upewnić się, że nie będziemy czterdziestą osobą, która wpadła na ten sam pomysł (co za dużo, to niezdrowo). Dobrze jest też nie kupować na oślep, zwłaszcza jeśli wiemy, że obdarowywana osoba jest znawcą tematu i bez trudu odróżni wino dobrej jakości od kiepskiej podróbki. Jeśli masz do tego talent, możesz podarować wino własnej produkcji.wino na prezent

Dobre wino na randce

Twoja druga połówka zaprasza Cię na kolację? Wobec tego przyniesienie wina będzie jak najlepszym rozwiązaniem. Najlepszym wyborem będą wina regionalne albo posiadające apelację. Te ostatnie oznaczają wina produkowane jedynie na wybranych obszarach, w specjalnie dostosowanych warunkach. Unikamy win stołowych, z niższej półki, dlatego, że wówczas tak naprawdę kupujemy wino w ciemno, nie wiedząc nawet, jakiej jest jakości. Każdy z nas ma nadzieję dobrze wypaść w oczach ukochanej osoby, dlatego nie warto serwować najtańszego trunku – byłoby to sporym nietaktem.

Wino jako podziękowanie za pomoc

Nie wiesz, jak się odwdzięczyć za przysługę? Podaruj butelkę dobrego wina. Większość osób ucieszy się na taki podarunek, a przy okazji może zyskasz okazję do miłej rozmowy z drugą osobą przy lampce dobrego trunku. Jest to całkiem dobra okazja do zaprzyjaźnienia się z sąsiadką lub inną osobą z okolicy, której coś zawdzięczasz.

Ciekawe pomysły na zapakowanie trunku

Nietrudno zauważyć, że coraz częściej to butelka sama w sobie jest fantazyjnym opakowaniem, które warto zachować. I takich też możemy szukać. Bardzo eleganckim rozwiązaniem jest zapakowanie wina w drewnianą skrzyneczkę, dekoracyjnie wypełnioną wełną drzewną. W zależności od okazji możesz pokusić się o fantazyjne „ubranie” butelki we wstążki lub inne dekoracje tematyczne. Ciekawe oferty proponują również sklepy internetowe, na których znajdziesz torby papierowe na wino, kosze prezentowe i najlepsze opakowania na każdą okazję.