City Life – stwórz i zarządzaj własnym miastem

Za sprawą City Life będziesz odpowiadał za funkcjonowanie i rozwój nowoczesnego miasta z początku XXI wieku i to na twoich barkach spoczywać będzie obowiązek budowy najwspanialszej metropolii świata

Zadaniem gracza w City Life będzie sprawne pokierowane rozwijającą się metropolią. Tak jak prawdziwi politycy, będziesz się starał zaspokajać potrzeby mieszkańców lub tylko wybranych, wpływowych grup. Grup społecznych w grze będzie sześć, każda z nich będzie miała różne wymagania. Biednym robotnikom z przedmieścia wystarczy zapewnienie stałej pracy i niewielkie festyny, podczas gdy bogaci biznesmeni zapragną nowych biurowców, kin, teatrów i centrów handlowych. Wszyscy obywatele będą natomiast pragnęli przejezdnych dróg, braku korków, bezpieczeństwa, czystości na ulicach oraz dobrych szkół. Każde pragnienie będzie wyrażone w postaci kolorowych współczynników widocznych na mapie.

Interfejs gry zapowiada się na bardzo prosty i przyjazny każdemu użytkownikowi, a nie tylko starym wyjadaczom. Trzeba przyznać, że twórcy z Monte Cristo dbają o to właściwie zawsze. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę mnogość opcji – masę współczynników oraz duży wybór budynków. Będziesz mógł bowiem postawić ponad 300 rodzajów budowli o bardzo zróżnicowanym wyglądzie i funkcji – obiekty publiczne, handlowe, drogi, blokowiska, apartamentowce, wille czy całą masę drapaczy chmur:

city_life

Rodzaje stawianych budynków zakwalifikują dany obszar do jednej z sześciu różnych dzielnic, których podział rozkłada się podobnie jak w przypadku społeczeństwa – biedne, robotnicze, biznesowe itd. Zagospodarowanie jednego z dwudziestu obszarów będzie oczywiście zależało tylko od pomysłowości gracza, który otrzyma pełną swobodę doboru budynków i kreślenia autostrad.

Współczynniki zapotrzebowania będzie można również sprawdzić u każdego pojedynczego obywatela miasta a że może ich być nawet kilka milionów, raczej należy traktować to jako element dodatkowy. Takim samym dodatkiem będzie możliwość obserwowania życia miasta i jego obywateli z perspektywy pierwszej osoby (normą podczas gry będzie rzut izometryczny znad miasta) i swoistego spacerowania po mieście.

Tak czy inaczej City Life zrobione będzie w pełnym trójwymiarze, z dużą dbałością o szczegóły oraz efektem zmiennych pór dnia i nocy

Ciekawe, czy na własnej skórze będzie można przekonać się o efektach zmniejszenia patroli policji w podmiejskich dzielnicach czarnoskórej biedoty?… Tak czy inaczej City Life zrobione będzie w pełnym trójwymiarze, z dużą dbałością o szczegóły oraz efektem zmiennych pór dnia i nocy; oświetlone biurowce nad brzegiem morza w blasku gwiazd lub zachód słońca wyglądają bardzo przyzwoicie.

Do gry dołączony będzie edytor poziomów, w którym każdy gracz będzie mógł tworzyć własne światy – i jeśli będzie odpowiednio przyjaznym może być jedną z zalet tego tytułu. Od czasu SimCity 4 trochę czasu już minęło, więc warto spojrzeć na tą produkcję przychylnym okiem. Zachęcamy do zapoznania się z tą grą.