Etykieta Japońska – recenzja książki Boye’a Lafayette’a De Mente’a i Geoffa Bottinga

etykieta japońska

Etykieta japońska to wyjątkowa książka. Jest to systematyczny i uporządkowany podręcznik kultury japońskiej, który pozwoli turystom oraz biznesmenom na prawidłowe zachowanie się podczas spotkań z mieszkańcami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Autorzy

O jakości tego podręcznika świadczą najlepiej jego autorzy. Dwoje pisarzy o bogatym doświadczeniu w tematyce kultury japońskiej wspólnie buduje bardzo spójny i ciekawy poradnik tego, jak funkcjonować w Japonii, aby nie popełnić faux pas i być uznanym za osobę grzeczną i kulturalną.

Boyé Lafayette De Mente to znany amerykńaki pisarz, dziennikarz i podróżnik, napisał przeszło 100 książek na temat kultury i języka Japoni. Ukończył Uniwersystet Jochi w Tokio. Geoff Botting od przeszło 25 lat mieszka w Japonii. Jest tłumaczem oraz autorem tekstów ekonomicznych i biznesowych, wiele lat pracował dla japońskiego serwisu informacyjnego.

Jak być grzecznym?

Dlaczego nawet po wielu latach znajomości Japończycy zwracają się do siebie po nazwisku? Czemu Japończycy tak chętnie chodzą z kontrahentami biznesowymi do barów? Ile pieniędzy wypada podarować młodej parze? Jak zachowywać się w świątyni shintoistycznej? Na te i wiele innych pytań, odpowiada książka Etykieta japońska.

Zawartość książki

Autorzy dzielą się bardzo skondensowaną wiedzą dotyczącą kultury. Od wstępu zawierającego informacje na temat prawidłowej wymowy oraz krótkich informacji na temat sylabariusza japońskiego hiragany oraz hierarchii społecznej po uporządkowane w 40 rozdziałach kwestie dotyczące najważniejszych aspektów życia w kraju. Dzięki wprowadzeniu językowemu każda osoba czytająca podręcznik ma możliwość poprawnego odczytywania wszystkich pojawiających się w książce słów i zwrotów.

Etykieta japońska to książka zbudowana w taki sposób, aby być pozycją funkcjonalną. Niewielka forma książki oraz jej zawartość pozwalają na szybkie i kompleksowe przyswojenie najważniejszych elementów kultury, które pozwolą na poprawne zachowanie się wśród Japończyków nawet laikowi, który pierwszy raz spotyka się z przedstawicielami tego narodu.

Zapraszamy do lektury

Obowiązkowa pozycja na półce każdego zapalonego wielbiciela Dalekiego Wschodu, jak również przydatny drogowskaz dla wszystkich, którzy mają zamiar spotkać się z przedstawicielem Japonii i chcą być uważani za osobę znającą etykietę i uprzejmą.

etykieta japońska

Tytuł: Etykieta japońska. Praktyczny podręcznik dobrych manier.

Autorzy: Boye Lafayette de Mente , Geoff Botting

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego

Oprawa: miękka

Liczba stron: 173