Jakie usługi oferuje copywriter?

opisy produktów

Usługa copywritingu staje się coraz popularniejsza. Skąd jednak mamy wiedzieć czym taki copywriter się zajmuje, skoro nigdy nie korzystaliśmy z jego usług? Copywriter to osoba, która tworzy teksty na zamówienie dla klienta. Jakie teksty? Rozmaite. Mogą to być zarówno teksty specjalistyczne jak i takie które pomogą w pozycjonowaniu strony. Zależnie od tego na czym nam zależy – prosimy o tego typu tekst.

Doświadczony copywriter umie napisać każdy tekst w taki sposób by spełniał on nasze oczekiwania zarówno pod względem formalnym jak i treściowym. Może to być tekst marketingowy albo tekst pozycjonorski – zaufana firma stworzy tekst wysokiej jakości.

Czym są teksty marketingowe?

Teksty marketingowe służą budowaniu marki. Pozwalają na lepsze rozpoznawanie działalności firmy, sprawiają, że klienci mają większe zaufanie i że chcą korzystać z jej usług. Teksty marketingowe mogą być zarówno tekstami na blogi jak i opisami produktów czy usług.

Czy blog to też reklama?

opisy produktówTeksty na blogi mogą być tworzone z myślą o osobach, które prowadzą rozmaite blogi i nie mają czasu lub ochoty by dalej je pisać albo też gdzieś wyjeżdżają i zależy im na pomocy profesjonalisty w prowadzeniu bloga. Ale takie teksty na bloga mogą również służyć osobom, które prowadza sklepy lub inne działalności i chcą podnosić rozpoznawalność swojej marki poprzez profesjonalne artykuły, które pomogą zainteresować klientów ofertą i przysłużą się pozycjonowaniu witryny internetowej.

Kolejną istotną sprawą są opisy produktów. Każdy kto prowadzi internetowy sklep z pewnością wie jak często pytania klientów dotyczą podstawowych informacji dotyczących produktów lub usług. Gdyby takie informacje znalazły się na stronie w pierwszej kolejności nie byłoby koniecznością odpowiadać na wszystkie pytania tak często. A zatem warto w rzetelny sposób dokonać opisu produktów ze strony. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu, gdyż nie będziemy musieli wciąż odpowiadać na takie same pytania klientów, a ponadto podniesiemy pozytywną opinie o naszej firmie  i wzmocnimy sprzedaż – ludzie chętniej kupują produkty, których są pewni.

Inne usługi

Rynek szybko się rozwija, copywriter, który oferuje pomoc tylko w zakresie pisania tekstów może mieć problem z wyróżnieniem się spośród innych oferujących podobne usługi. Dlatego niektóre agencje oferują szerszy zakres, np. transkrypcje tekstów audialnych na zapisane teksty albo też tłumaczenia z angielskiego czy innego języka. Zależnie od tego ile usług oferuje jedna agencja możemy w łatwy sposób zredukować koszty dzięki zatrudnieniu jednej firmy do wykonania kilku potrzebnych nam prac. Po co wykonywać tłumaczenia samodzielnie i obawiać się że popełnimy błąd, kiedy możemy zlecić je firmie, która wykona je w rzetelny sposób?