Kulturalny zawrót głowy z wodzirejem

Twój DJ na wesele

Kiedy para zakochanych postanawia się pobrać zaczynają się przygotowania do tego, by uroczystość zaślubin wraz z weselem wypadły idealnie. Jest wiele spraw do załatwienia, bo przecież odpowiedni wodzirej na weselu to nie wszystko, a czasu zazwyczaj stosunkowo mało. Pierwszą rzeczą jaką narzeczeni mają do zrobienia to ustalenie daty ślubu. Nie jest to takie łatwe zadanie, jak mogłoby niektórym się wydawać. Wybranie odpowiedniego terminu często zabiera bardzo dużo czasu, ponieważ musi być on wolny zarówno w miejscu, gdzie chce się wynająć salę, ale także w kościele, w którym ma zostać udzielony sakrament małżeństwa.

Czym charakteryzować musi się dobry DJ?

Gdy datę uda się zarezerwować, godzina także zostanie ustalona, sala zarezerwowana, można zatem zacząć poszukiwania odpowiedniego DJ’a na wesele; najlepiej, aby była to osoba, która nie tylko zajmowałaby się puszczaniem odpowiedniej muzyki. Dobrze by było, aby był to wodzirej i DJ w jednym. W tym miejscu najpewniej niejedna osoba mogłaby zadać pytanie czy jest jakakolwiek różnica między jedną a drugą osobą? Oczywiście tak. Do obowiązków DJ’a należy dbanie o odpowiednią muzykę. To on zajmuje się jej puszczaniem i doborem odpowiednich kawałków w danej chwili. Dba on także o to, aby trwał nieprzerwany ciąg muzyczny, ponieważ takie kilkusekundowe przerwy między jednym a drugim muzycznym kawałkiem często bardzo dezorientują uczestników wesela. Na tym jednak jego funkcja się kończy.

Wodzirej (nie tylko na weselu) natomiast dba głównie o dobrą zabawę zebranych osób, ponieważ to jak goście się bawią nie zależy wyłącznie od muzyki. Mistrz ceremonii organizuje wspólne tańce, jeśli zebrani ich nie znają, to zadaniem wodzireja jest nauka kroków i zachęcenie gości do wspólnej zabawy. Patrząc na to czym tak naprawdę wodzirej się zajmuje można orzec, że jest to człowiek z duszą artysty. Mistrz ceremonii bardzo często pięknie śpiewa, gra na jakimś instrumencie, ma ogromne poczucie humoru, ale i ogromny talent aktorski. Dj na twoje wesele

Osobowość DJ na rozkręcanie imprezy na weselu

Do tego często jest to osoba spontaniczna, która zawsze wie, jak wyreżyserować każdy wieczór, nawet jeśli cały wcześniej przygotowany plan w jednej sekundzie zostanie zaprzepaszczony. Jeśli szukasz takiej osoby odpowiedni będzie DJ Darek.  A co najważniejsze dobry konferansjer nie ma najmniejszego problemu, aby nawiązać kontakt z gośćmi weselnymi i jest to osoba pełna kurtuazji. Są to oczywiście cechy idealnego wodzireja na wesele, zdarzają się bowiem i tacy, których zaangażowanie ograniczone jest do potrzebnego minimum, dlatego przed zdecydowaniem się na jakiegokolwiek wodzireja dobrze zrobić wcześniej wywiad środowiskowy. Po znalezieniu odpowiedniego kandydata, należy przeprowadzić z nim rozmowę w ramach, której zostaną omówione wszelkie szczegóły związane z weselem. Dobrze, aby przedstawić wodzirejowi wizję, jak wesele mogłoby wyglądać. Oczywiście nie każda para młoda marzy o tym, by na ich weselu był jakikolwiek wodzirej. Są młodzi, którzy zadowalają się wyłącznie Dj’em ze zróżnicowaną playlistą. Prawdopodobnie znalezienie odpowiedniego Dj’a nie sprawia tylu problemów, ponieważ Disck Jockey’owi należy przedstawić listę utworów, jaką młodzi życzą sobie na weselu i na tym rozmowa zazwyczaj się kończy.