Zapowiedź książki – Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie. Książka Katarzyny Tubylewicz

Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie

Szwecja dla wielu osób jest krajem spełnionych marzeń o utopijnej równościowej rzeczywistości. Dla wielu innych to kraj upadku wartości moralnych, w którym w imię równości społecznej wyrzeknięto się najważniejszych wartości chrześcijańskich Europy. Jak jednak jest w rzeczywistości? Jak żyje się w Szwecji?

Przeczytaj Moralistów

Moraliści to wielogłosowa książka opisująca współczesną rzeczywistość szwedzkiego społeczeństwa. Autorka dopuszcza do głosu zwykłych obywateli, funkcjonariuszy państwowych, imigrantów i osoby, które stale współpracują z uchodźcami. Dzięki różnym spojrzeniom osób o odmiennych doświadczeniach i innych przeżyciach próbuje przybliżyć szwedzką rzeczywistość. Jak wygląda szwedzka utopia oceniana okiem różnych osób? Dowiesz się tego z powieści Moraliści. 

Katarzyna Tubylewicz od lat mieszka w Szwecji, jest tłumaczką znanych i cenionych szwedzkich powieści,  a w latach 2006-2012 była dyrektorką Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Jako mieszkanka Skandynawii i Polka dobrze widzi różnice, jakie panują w obu krajach. Swoją książką próbuje przybliżyć rzeczywistość w jakiej żyją Szwedzi oraz skłonić czytelnika do refleksji czy sytuacja, w jakiej kraj znalazł się z uwagi na szereg podjętych w ostatnich latach decyzji, jest taką, z której nie ma wyjścia.

Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie

Katarzyna Tubylewicz

Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie, wyd. Wielka Litera